טסים ומתגאים

העמותה מעבירה שיעורים בנושאי תעופה וטייס לבני נוער מהעדה האתיופית, אחת לשבוע, ומטיסה את הנערים והנערות במטוסים ספורטיבים קלים. במסגרת  הקניית ערכי מורשת, מתקיימות הרצאות ומתבצעים סיורים וביקורים באתרים שונים   בצה"ל בכלל ובחיל האוויר בפרט. החניכים לומדים במשך כשנתיים את המקצועות הנדרשים להוצאת רשיון טייס פרטי: חוקת אויר, מטאורולוגיה, ידע טכני כללי, נווטות ואנגלית תעופתית. לאחר עמידה בבחינות התיאוריה של 3 מקצועות, מקבלים החניכים רשיון טייס "מתלמד", והם מתחילים בטיסות האימונים. במסגרת טיסות האימונים מבצעים החניכים גם טיסת "סולו". משך הזמן הממוצע הנדרש להכשרת חניך הוא כ-50 שעות הדרכה בטיסה. משך זמן ההכשרה של החניכים מוגבל, מחד, עליהם לסיים את בחינות התיאוריה תוך שנתיים מהתחלתן, ומאידך, עליהם לסיים את הטיסות עד לגיוסם לצבא. טיסות הדרכה מבוצעות בסיוע העמותה לתעופה ספורטיבית וע"י מדריכי טייס מתנדבים. 

העמותה הכשירה עד עתה 4 טייסים מרושיינים: מיטל מנגיסטו, מהרט בלאי, בני יחזקיאס ודיינו צ'יינו.

הנשיא: "זהו פרויקט ציוני אדיר ומרשים"
IMGP0646resize.jpg

נשיא המדינה, איזי כנען-מנכ"ל העמותה, הטייס מהרט-בוגר העמותה

לימודי תיאוריה לרשיון טיס
ידע טכני כללי
  מטאורולוגיה
   נווטות
סיורים וביקורים

במסגרת לימודי הקרקע, מסיירים בני הנוער בהנחיית מדריכים באתרים הבאים:
מוזיאון חיל האוויר
מיני ישראל

ביקור בטייסת בח"א

טיסות וחווית היכרות

כל נער ונערה בקורס מבצעים כמה טיסות חוויה והכרות במטוס קל ספורטיבי.
הטיסות מתבצעות ממנחת ראשון לציון ובאזור הקרוב למנחת.
הטייסים המטיסים את המטוסים הם טייסים וותיקים ומנוסים, חברי האגודה לתעופה ספורטיבית. במהלך הטיסה מקבל החניך הסברים מהטייס על כל שלבי הטיסה, על מצבי המטוס השונים, על תגובות ההגאים והמנוע ועל תהליכי ההמראה והנחיתה.

קורס לרישיון טייס אזרחי

קורס טייס להוצאת רישיון טייס פרטי אורך כשלוש וחצי שנים.  לימודי הקרקע נמשכים כשלוש שנים והקורס האווירי למעלה מחצי שנה. החניכים נבחנים ברת"א בנושאים: הכרת המטוס, ידע טכני, רדיו טלפון - R.T, נווטות, חוקת הטייס ומטאורולוגיה. במסגרת הקורס האווירי טסים החניכים כ 50 שעות טיסה, מתוכן כ 10 שעות טיסת סולו.