חדשות ואירועים

P1090061IS (Custom)

יום הורים של חניכי עמותת יעלים

עמותת יעלים קיימה יום הורים של חניכי העמותה. מנכ"ל העמותה,  איזי כנען, הציג להורים את פעילות העמותה, מטרותיה, את בוגרי העמותה הטייסים ואת עיסוקם היום. בוגרת העמותה, הטייסת  מיטל מנגיסטו, שיתפה את ההורים בחוויותיה האישיות מתקופת הכשרתה כטייסת ואת התרומה שנתנה לה העמותה בחייה הנוכחיים ולעתידה. 

סולו אנדאשו

החניך אנדאשו מסקר ביצע טיסת סולו

אנדאשו מסקר, חניך עמותת יעלים, ביצע לראשונה בחייו טיסת יחיד (סולו) על המטוס. אנדאשו צבר כ-10 שעות טיסה ו"שוחרר" לטיסת הסולו ע"י מדריכו האישי (בהתנדבות מלאה) דורון גובר, לאחר שהפגין כישורי טיסה טובים ובטוחים. אנדאשו לומד במכינה קדם צבאית ועליו לבצע עוד כ-40 שעות טיסה עד לקבלת רישיון הטייס. בהצלחה!  

בתמונה מימין-מנכ"ל העמותה, איזי כנען, שופך דלי מים על ראשו של אנדאשו, כנהוג לאחר ביצוע טיסת סולו ראשונה

 רישיון טיס הוענק ליניב מלסה

יניב מלסה, חניך עמותת יעלים, קיבל לאחרונה רישיון טיס. בכך מצטרף יניב, נער בן העדה האתיופית, לחבורה של חמישה נערים נוספים, חניכי העמותה, שמחזיקים ברישיון טיס. בטקס מרגש במינהל התעופה האזרחית, בהשתתפות בני משפחתו, קיבל יניב את הרישיון מידיו של ראש רת"א, תא"ל במיל' יואל פלדשו. הרישיון הוענק למלסה לאחר שעמד בהצלחה במבחני הטיס המעשיים ולאחר שנתיים אינטנסיביות של לימודי תיאוריה, במקביל ללימודים למבחני הבגרות. מדריך הטיס של יניב מלסה, סא"ל מיל' יואל ניר, שיבח אותו ואמר כי היה תלמיד חרוץ ואחראי, שזכה ברישיון הטיס לאחר שהשקיע מאמץ להשגתו. מנכ"ל עמותת יעלים, אל"מ מיל' איזי כנען, ברך את יניב מלסה וציין גם את עבודתם המסורה, בהתנדבות, של המדריכים

ביקור בבי

7 חניכים חדשים התחילו קורס תיאוריה לרשיון טייס

דצמבר 2018 – 7 חניכים חדשים מכיתות י' יא' בבתי הספר בראשון לציון, התחילו את הקורס התיאורטי לקבלת רישיון טייס פרטי.  החניכים ילמדו במשך  שנתיים וחצי את כל מקצועות התעופה הנדרשים לקבלת  הרשיון: ידע טכני תעופתי, נווטות, חוקת אוויר, מטאורולוגיה ואנגלית תעופתית. התלמידים יבחנו במקצועות הנ"ל ע"י רשות התעופה האזרחית ובסיום הבחינות יתחילו בשלב הטיסות המעשיות.

P1070715bbbb

7 חניכים החלו את שלב הטיסות המעשי

7 חניכי העמותה, שעמדו בהצלחה בשלב הלימודים התיאורטיים, החלו בשלב הטיסות המעשיות. החניכים  טסים כפעמיים בשבוע ומודרכים ע"י מדריכי טייס  מתנדבים. במסגרת טיסות ההדרכה, יבצעו החניכים    טיסות יחיד (סולו), ויוכשרו לקבלת רישיון הטייס הנכסף.

גלילה לראש העמוד